ZIDINE-RANE SV. FRANJE

24.08.2018

Dubrave, 23. kolovoza 2018.

BLAGDAN RANE SV. FRANJE – ZIDINE

I ove godine proslavit ćemo blagdan RANE SV. FRANJE ASIŠKOG tradicionalno na ZIDINAMA – Skakava Gornja, 17. rujna 2018. sa svečanom sv. misom u 11.00 sati koju će predslaviti Fra Jozo Marinčić, Provincijalni ministar Bosne Srebrene.

Ovoj proslavi predhodit će TRODNEVNICA  (na Zidinama):

14. 9. 2018. Put križa u 16.30 sati a zatim sv. misa

15. 9. 2018. Krunica Svjetlosna u 16.30 sati a zatim sv. misa

16. 9. 2018. Sv. misa u 17.00 sati sa Blagoslovom s Presvetim i sakramentom Bolesničkog pomazanja

U vrijeme trodnevnice bit će mogućnost i sakrament pomirenja – Sv. ISPOVIJED

Ovaj blagdan se proslavlja za čitavo samostansko područje Franjevačkog samostana Bezgrešnog začeća BDM – Dubrave (župe: Špionica, Zovik, Ulice i Dubrave).

Stoga, pozivam sve vjernike da sa svojim ujacima-župnicima sudjeluju u ovoj proslavi blagdana Rane sv. Franje. Nakon sv. mise na sam blagdan svi su pozvani na ručak “pod šatorima” koji nam je organizirala Mjesna zajednica Skakava Gornja.