SV. NIKOLA daruje...

6.12.2017

sn3

Dubrave, 6. 12. 2017.

Kao i prošle godine, tako smo i ove godine organizirali susret djece sa sv. Nikolom u našoj vjeronaučnoj dvorani, koja se nalazi ispod župne crkve. Učinili smo to uoči blagdana sv. Nikole, 5. 12. 2017., nakon sv.mise prvog dana trodnevnice za naš patron; BEZGREŠNO ZAčEĆE BALAŽENE DJEVICE MARIJE. Susret je organiziran za svu djecu do četvrtog razreda, dakle za prvopričesnike i sve ostale mlađe koje su roditelji prijavili. Nakon sv. mise uputili smo se u dvoranu, a onda je došao sv. Nikola sa svoja dva anđela i krampusom. Bilo je oko 60 djece. Sv. Nikola je pitao djecu da li slušaju roditelje,jesu li dobri, znaju li se Bogu molit itd.Svi su odgovorili potvrdno. Malo je prekorio djecu što su sjeli na stolice a njihovi roditelji I stariji moraju stajati ?! Zatim je pitao djecu zna li netko neku pjesmicu za njega, pa je troje djece odrecitiralo svako po jednu pjesmicu.Sv. Nikola se zahvalio, a onda je počeo dijeliti paketiće koje su mu njegovi anđeli donosili i gotovo sa svakim djetetom se pozdravio, ponešto priupitao i svakom dao paketić s darovima.Bilo je i one dječice koja su se malo plašila prići sv.Nikoli, možda zbog krampusa,  pa je on prišao njima. A jedna mala djevojčica Ana donijela je svoj dar sv. Nikoli ..svašta mu je nešto našarala i nacrtala, između ostalog i njega je nacrtala, što ga je posebno obradovalo, i on joj je zahvalio dajući joj paketić s darovima.Na žalost neka djeca sa spiska nisu došla, ali eto onda su se pojavila ona koje nitko nije prijavio, pa je sv. Nikola i njima udijelio paketić. Razišli smo se uz pozdrav s Bogom i hvala!

Fra Pejo Oršolić

sn4